H. Cuneyd Zapsu

İFMED Danışma Kurulu Başkanı

Fakültemiz yanı sıra Münih Ludwig Maximilian Üniversitesi İktisat Bölümü mezunudur. Ülkemizde ve dünyada birçok şirketin, markanın kurucuları arasında yer almıştır. Dünya Ekonomik Forumu’nun kıdemli danışmanı olan Zapsu, PODEM Başkan Yardımcısı, DEİK Yönetim Kurulu Üyesi, Dünya Fındık Konseyi’nin Kurucu Üyesi ve Akkuyu Nükleer Santralinin Yönetim Kurulu Üyesidir.

Prof. Ahmet Göksel Yücel

1971 yılında öğrenci olarak girdiği fakültemize 48 yıl öğrenci ve hoca olarak değer katmıştır. Fakültemiz dışında İTÜ, Bilgi, Bahçeşehir, Türk Alman üniversitelerinde ders vermiştir ve vermeye devam etmektedir. Ülkemizde enflasyon muhasebesi gibi bazı başlıklarda akla gelen ilk isimlerden olan Yücel, yurt dışında, yurt içinde kamu kesiminden ve özel sektörden birçok kurumda eğitimler vermiş, danışmanlık yapmıştır. Fakültemiz Muhasebe Enstitüsü Müdürlüğü, Türkiye Muhasebe Uzmanları Derneği Başkanlığı, İstanbul Üniversitesi Spor Birliği Yönetim Kurulu üyeliği yapmıştır, Türk Alman Üniversitesi Destekleme Vakfı Yönetim Kurulu üyesidir.

Ali Kamil Uzun

İFMED  Yönetim Kurulu Başkanlarından olan Ali Kamil Uzun, ülkemizde iç denetim denildiğinde akla gelen isimdir. Şu anda iş dünyasına yönelik danışmanlık hizmetlerine serbest olarak devam etmektedir. TÜRMOB İşyerleri Hizmet ve Kalite İzleme Kurulu Başkanı, TİDE Yüksek Divan Kurulu Başkanı, Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği ve Fütüristler Derneği Yönetim Kurulu Üyesidir.

Arzu Odabaşı

Fakültemizde lisans eğitiminden hemen sonra finansal yönetim alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. Kariyerine sermaye piyasaları alanında başlayan ve bu alanda ilerleyen yıllarda farklı kurumlarda üst düzey yöneticilik yapan Arzu Odabaşı, halen kurucusu olduğu şirketlerde yönetim danışmanlığı ve fon yönetimi alanında iş yaşamına devam etmektedir. Finansal Planlama Derneği’nin başkanlığını yapmıştır.

Bihlun Tamaylıgil

Fakültemizden mezun olduktan sonra dış ticaret alanında başladığı kariyerine finans sektöründe faaliyet gösteren bir aracı kurumda devam etmiş bu şirkette broker olarak başladığı görevine genel müdür olarak devam etmiştir. İş yaşamına kurucusu ve yönetim kurulu üyesi olduğu şirketlerde devam eden Bihlun Tamaylıgil, 5 dönem (22, 23, 24, 25, 26. Dönemler) İstanbul milletvekilliği yapmıştır. Siyasi kariyerinde parti genel sekreter yardımcılığı, genel başkan yardımcılığı, genel sekreterliği ve Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) Parlamenter Grubu üyeliği görevlerinde bulunmuştur.

Buğra Şengül

İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olduktan sonra aile işletmelerinde çalışmaya başlayan Buğra Şengül, telekomünikasyon alanında aile işletmelerinin büyümesinde mezuniyetiyle birlikte önemli sorumluluklar almıştır. Sektörünün önemli oyuncularından olan şirketinde CEO olarak görevine devam eden Şengül, Mobil İletişim Araçları ve Bilgi Teknolojileri İş İnsanları Derneği Genel Başkan yardımcısıdır ve profesyonel olarak fotoğrafçılık sanatı ile ilgilenmektedir.

Burçin Mavituna

Yatırım bankacılığı alanında farklı kurumlarda üst düzey yöneticilik yapan Burçin Mavituna hâlihazırda sahibi olduğu şirketinde yönetim danışmanlığı hizmeti vermektedir. Farklı medya organlarında yorumcu ve yazarlık deneyimi olan Mavituna “Ortak Ol Zengin Ol” kitabının yazarıdır. Lisanslı basketbol oyunculuğu kariyeri sonrası bugün Istanbul Golf Kulübü’nün veteran sporcusudur.

Cem Çevik

Cem Çevik, profesyonel hayata ilk adımını fakültemizdeki öğrencilik yıllarında atmıştır. Bir bankanın genel müdürlüğü bünyesindeki kurumsal bankacılık biriminde çalışan Çevik, ardından ülkemizin en büyük teknoloji eğitim şirketinin kurucu ortağı olmuştur. Kurucu ortağı olduğu şirket bugün çeyrek asırlık geçmişiyle, 1500 kişinin çalıştığı uluslararası bir yazılım şirketi olmuştur kendisi de halen bu şirketin yönetiminde iş yaşamına devam etmektedir.

Prof. Erdal Tekarslan

Fakültemizin 4 yıl süreyle dekanlığını yapan Prof. Erdal Tekarslan, 1996 yılında profesör olmuştur ve Davranış Bilimleri hocalarımızdandır. Akademik çalışmalarının yanı sıra çok sayıda işletmede danışmanlık yapan Prof. Tekarslan halen Bezm-i Alem Vakıf Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı, Rektör Danışmanı, Rektörlük Kalite Komisyonu Üyesi, Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları Kurulu Üyesi ve Sağlık Yönetimi Bölüm Başkanıdır.

Görgün Özdemir

Uzun yıllar bir otomotiv şirketinde CEO olarak görev yapan Görgün Özdemir yüksek lisansını Boğaziçi Üniversitesi’nde yapmıştır. Haliç Üniversitesi’nde doktora süreci devam etmekte aynı zamanda aynı üniversitede öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. KalDer Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmıştır.

Hasan Arat

Fakültemizdeki öğrencilik yıllarında Sultanhamam’da iş hayatına başlayan Hasan Arat, birçok şirketin kurucusu olmuştur. Türk-AB İş Konseyleri Başkanlığı, Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği Başkanlığı, Uluslararası Giyim Sanayicileri Federasyonu Başkan Yardımcılığı, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Başkan Yardımcılığı, Dünya Atletizm Konseyi Yürütme Kurulu Üyeliği, Beşiktaş JK Başkan Yardımcılığı gibi görevlerde bulunmuştur.

Prof. İlhan Erdoğan

Fakültemiz hocalarından Prof. Erdoğan 1988’de profesör olmuştur. Fakültemizde İşletme İktisadı Enstitüsü Genel Sekreterliği, Davranış Bilimleri Araştırma Merkezi Müdürlüğü ve Davranış Bilimleri ABD Başkanlığı yapmıştır. Akademik çalışmalarının yanı sıra çok sayıda kamu ve özel teşebbüs işletmesinde danışmanlık yapmış olan Prof. Erdoğan bu çalışmalarına devam etmektedir. Yayınlanmış 10 adet kitabı bulunmaktadır. Fakültemiz İşletme İktisadı Enstitüsü Mezunlar Derneği’nin Başkanlığını yapmıştır.

Dr. İzel Levi Coşkun

Doktorasını “Kurumsal Sürdürülebilirlik” konulu teziyle alan İzel Levi Coşkun, ülkemizin en büyük 5 denetim şirketinden birinin CEO’sudur. Aynı zamanda TÜSİAD, Türkiye Bilişim Vakfı yönetim kurullarında yer almaktadır. Marmara Üniversitesi’nde Girişimcilik dersi vermektedir.

Dr. Masum Türker

İstanbul Milletvekilliği ve Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanlığı yapan Masum Türker bugüne kadar TÜRMOB Başkanlığı, Türkiye Muhasebe Uzmanları Derneği Başkanlığı, Gazete Sahipleri Derneği Başkanlığı, bir partinin genel başkanlığı, ulusal yayın kuruluşlarında yönetim kurulu üyeliği, genel yayın yönetmenliği, yazarlık görevlerinde de bulunmuştur. Farklı üniversitelerde ders vermektedir.

Av. Mehmet İlker Birgan

Fakültemiz ve İÜ Hukuk Fakültesi mezunudur. Ülkemizdeki az sayıdaki hem mali müşavir hem avukat olan kişilerden biridir. İFMED Yönetim Kurulu Başkanlarından olan Birgan öğrencilik yıllarında fakültemiz öğrenci kulüplerinden İşletme Kulübü’nün yönetiminde yer almış ve fakültemiz mezunları için ilk Makarna Günü organizasyonunu tasarlamış ve gerçekleştirmiştir.

Merve Yalçın Tolan

Fakültemizden mezun olduktan sonra Golden Gate Üniversitesi’nde pazarlama alanında lisansüstü eğitimini tamamlamış ve kariyerinde çok uluslu şirketlerde yöneticilik görevlerinde bulunmuştur. TÜSİAD üyesi olan Merve Yalçın Tolan çok uluslu bir şirkette CEO olarak görev yapmaktadır.

Metin Özdemir

Fakültemizden mezuniyetinden sonra katılım bankacılığı alanında kariyerine başlayan Metin Özdemir bir süre perakende sektöründe yöneticilik yapmıştır. 10 yıl süreyle İBB Meclis Üyeliği ve ülkemizin en büyük kamu bankasında 7 yıl süreyle Yönetim Kurulu Üyeliği yapan Özdemir, TKBB Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmıştır. Hâlihazırda bir katılım bankasının Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürüdür ve aynı zamanda ADFIMI Yönetim Kurulu Başkanıdır.

Dr. Oğuzkan Şatıroğlu

Fakültemizden mezuniyeti yanında Gazi Üniversitesi’nde Üretim Yönetimi ve Pazarlama alanında yüksek lisans ve İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde Uluslararası Ticaret alanında doktora yapmıştır. Kariyerine ülkemizin en büyük holdinginde başlamış ve bu holdingde farklı kademelerde ve farklı ülkelerde yöneticilik görevlerinde bulunmuştur, halihazırda aynı holding bünyesinde yer alan ve Türkiye’nin FMCG alanındaki en büyük B2B dağıtım şirketinin Genel Müdürüdür. İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde Stratejik Marka Uygulamaları ve Marka Yönetimi dersi vermektedir.

Recai Dalaş

Fakültemizden mezun olduktan sonra sigorta sektöründe kariyerine başlayan Recai Dalaş, fakültemizde Muhasebe Denetimi alanında yüksek lisans yapmıştır. Sigortacılık alanında başlayan kariyerini Türkiye kurucu CEO’su olduğu çokuluslu şirkette Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve CEO olarak devam ettirmektedir. Aynı şirketin global üst yönetiminde de yer almaktadır.

Prof. Recep Pekdemir

Fakültemiz hocalarından Prof. Recep Pekdemir 1999 yılında profesör olmuştur. İşletme İktisadı Enstitüsü Müdürlüğü ve İşletme Fakültesi Dekanlığı yapmıştır. Akademik çalışmalarının yanı sıra çok sayıda kamu ve özel teşebbüs işletmesinde danışmanlık yapmış olan Prof. Pekdemir halen Wisconsin Üniversitesinde öğretim görevlisi olarak görev yapmaktadır.

Dr. Semih Yıldır

İFMED Yönetim Kurulu Başkanlarından olan Semih Yıldır, İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde 14 yıl öğretim görevlisi olarak görev almıştır. Özellikle yemek sektöründe bir duayen olan Yıldır halen yönetim danışmanlığı yanı sıra Üsküdar Üniversitesi ve Kültür Üniversitesi’nde ders vermeye devam etmektedir.

Tuba Uzer

Fakültemizdeki eğitiminin ardından University of Illinois Urbana-Champaign’de finans ve yatırımlar alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. Kariyeri boyunca finans sektöründe çeşitli banka, yatırım, leasing ve holding şirketlerinde danışmanlık, yatırımlar, strateji ve yönetim alanlarında görev yapmış olup halen farklı sektörlerde şirketlerin yönetim ve icra kurullarına proje ve kurumsal finansman, bankacılık, strateji alanlarında danışmanlık yapmaktadır.

Zafer Kurtul

Fakültemizden mezuniyeti yanı sıra Wisconsin-Madison Üniversitesi’nden finans dalında yüksek lisans (MBA) derecesi de bulunmaktadır. Kariyerine bankacılık alanında başlayan Zafer Kurtul yerli ve yabancı bankalarda üst düzey görevlerde bulunmuştur. Ülkemizin en büyük bankalarından birinin uzun yıllar Genel Müdürlüğünü yapan Kurtul, Türkiye’nin en büyük ikinci holdinginin CEO’luğunu da yapmıştır. Birçok şirkette Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Üyeliği yapan Zafer Kurtul CFA sertifikası sahibidir. Halen bir bankanın ve Mersin Uluslararası Limanı’nın Yönetim Kurulu Üyesi olarak ve kurucusu olduğu yönetim danışmanlığı şirketinde kariyerine devam etmektedir.